Basso technologie

Technologická řešení Basso

WIND SHAPE

aerodynamické tvarování rámových trubek, pro maximální výkon a maximální rychlost díky nízkému odporu vzduchu.

TAPERED HEADSET

hlavové složení a vidlice s ložisky 1-1/8“ a 1.5“ pro ještě vyšší tuhost a lepší ovladatelnost ve všech jízdních situacích.

CARBON TECH

používány jsou karbonové pláty s vlákny orientovanými na 0°, 22° a 45°. A to 3 typů 1K, 3K a UD (nesměrovaná vlákna), ty jsou specificky a pečlivě kladeny pro zajištění těch nejlepších možných vlastností celku.

DOUBLE FIT

rám kola designován pro použití s mechanickou i elektronickou sadou.

UCI APPROVED

rám je certifikován federací UCI.

ALLOY FREE

pouze karbonový monocoque rám bez jakýchkoliv hliníkových zpevňujících částí.

BLADE FRONT

polointegrované, elegantní a specifické řešení hlavové partie. Využití vlastního představce Basso a hlavového složení pro výkon a neotřelý  vzhled.

3B VIBRATION DAMPENING

upínací systém sedlovky je kompletně ukryt v rámu kola. Toto patentované řešení, je nejen elegantní, ale také technicky výhodné a inovativní. Sedlovka je uchycena hned třemi šrouby což zajišťuje pevné a jisté spojení, pryžová vložka navíc efektivně tlumí vibrace přicházející od zadního kola k jezdci.

COMFORT KIT

řešení umožňující každému jezdci jednoduchou a elegantní úpravu pozice na svém kole BASSO, a to při zachování tuhosti a ostatních vlastností rámu. Přidáním comfort kitu se pozice zvedne o 2cm. Tento kit je k rámu Diamante SV dodáván.

EGG SHELL PAINT

speciální technologie lakování rámu, nová ve světě cyklistického průmyslu, kterou můžete spatřit pouze na rámech kol Basso. Tato technologie je známá v jiných odvětvích, nikdy ale nebyla aplikována ve sportovním segmentu. Tato technologie je časově náročná a klade vysoké požadavky na manuální zručnost, rám musí být perfektně připraven před nanášením jednotlivých vrstev, výsledkem je však dokonalý rám. Vrstva barvy je na povrchu tcrdá a rám je tak odolnější vůči poškrabání a opotřebení, také je snažší jeho čištění