O značce Basso

Počátky této tradiční rodinné italské značky se datují až do roku 1974. Zatímco nejstarší z trojice bratrů, Marino, se díky svému talentu a píli stal o dva roky dříve, v roce 1972 profesionálním Mistrem světa a vyhrál také několik etap na všech třech grand tours závodech, nejmladší Alcido Basso, začal v tomto roce ve své garáži stavět rámy silničních kol. Celá rodina měla vřelý vztah k cyklistickému sportu a Alcido byl zručným mechanikem u profesionálních týmů svého bratra a také sám vášnivým cyklistou. Proto byl úspěšný a už v roce 1976 otevřel obchod a ihned rok poté, formálně založil z dopomocí svých dvou bratrů značku Basso bikes.

Společnost stále sídlí na severu Itálie, kousek za Vicenzou v malé vesnici Dueville. Má obrovské zkušenosti s výrobou ocelových rámů, Alcido spolupracoval s výrobci rámových trubek a inženýry tak, aby vyladil své závodní rámy do toho nejmenšího detailu. Během 90. let se společnost začala zabývat výrobou titanových rámů, poté hliníkových a pak již těmi z černého zlata – karbonu.

Alcido se naplno věnoval práci a experimentům s těmito materiály, aby jim co nejlépe porozuměl. Pro kola, která hrdě nesou mé jméno, říká hrdě zakladatel, používám pouze ty nejlepší dostupné materiály, odvozené hlavně z materiálů leteckého průmyslu. Jsou však vytvořené a konstruované specificky pro potřeby cyklistiky. Síla pohánějící značku neustále kupředu, neustále vytvářet nová technologická řešení a inovace, vychází z tradice italské silniční cyklistiky a rámařské školy. Posedlost každým detailem a nezaměnitelným italským designem je přímo hmatatelná.

S těmito základními principy je vytvořena celá kolekce kol Basso, všechny jsou schopné podat vyjímečný výkon a umožnit Vám maximální možný požitek z jízdy.

Video